Національна Спілка Письменників
# # # # # #
 Письменницький довідник  

ПОДІЯ:

7.7.2007    30 000 гривень за кращий твір року

Положенняпро літературну премію Національної спілки письменників України та фонду Ернеста і Наталії Гуляк (Австралія)

    Національна спілка письменників України та фонд Ернеста і Наталії Гуляк засновують літературну премію, покликану привертати широку увагу громадськості та засобів масової інформації до найталановитіших творів сучасного вітчизняного письменства, сприяти популяризації та підвищенню авторитету й престижу високообдарованих майстрів слова.

    Премія НСПУ присуджується авторам за високохудожні твори (проза, поезія, публіцистика, критика), що опубліковані впродовж року і стали яскравими, самобутніми і резонансними явищами нашої літератури. Премія щороку вручається одному автору, а в разі появи винятково самобутніх творів - не більше, як двом. За відсутності гідного кандидата певного року премія може не присуджуватися взагалі.Лауреатів премії за підсумками кожного року визначатиме Комітет у складі 13 чоловік із числа відомих та авторитетних письменників, критиків, видавців України. Рішення Комітету затверджує Президія НСПУ. Визначення лауреата відбуватиметься напередодні Шевченківського свята «В сім'ї вольній, новій», а вручення премії - 22 травня у тому місті України, де вшановуватиметься пам'ять Кобзаря.

     Висувати твори на здобуття премії можуть творчі спілки, громадські організації, видавництва, засоби масової інформації літературно-мистецького спрямування або члени Комітету (не менше як три). Висунення кандидатур на здобуття цієї відзнаки відбувається впродовж січня-лютого за підсумками минулого року. У березні місяці Комітет оприлюднює номінантів, після чого їхні твори обговорюються в засобах масової інформації, на Інтернет-форумах та різних презентаційних заходах.

      Премія не присуджується посмертно, нею не увінчуються лауреати Національної премії ім. Т. Г. Шевченка, кожен письменник може отримати її лише один раз. Лауреатові премії вручається диплом-посвідчення, нагрудний знак, а також грошова винагорода в сумі 30 000 гривень (ця сума рік у рік може зростати).

                                      Комітет з літературної премії НСПУта фонду Ернеста і Наталії Гуляк

      Комітет є абсолютно незалежним експертним органом, який нікому не підпорядковується, в тому числі й керівництву НСПУ (затвердження його рішень Президією НСПУ передбачає лише нагляд за чітким дотриманням Положення про премію та розподілом коштів). До цього органу не можуть входити члени Комітету з Національної премії ім. Т. Г. Шевченка.

      Комітет очолює Голова, обраний більшістю членів, як і його заступник. Голова та його заступник організовують роботу цього колегіального органу, скликають засідання, підписують протоколи рішень Комітету. Канцелярську роботу проводить секретар Комітету.

       Комітет зобов'язаний упродовж кожного року послідовно й ретельно відстежувати найпомітніші явища вітчизняного літературного процесу (в разі необхідності - із залученням експертів), приймати талановиті твори на розгляд, аналізувати їх та робити зважені фахові висновки. Визначення лауреатів провадиться після дебатів за один тур таємним голосуванням. Засідання Комітету вважається чинним за присутності двох третин його членів. Лауреатом премії стає письменник, який набрав найбільшу кількість голосів під час голосування. Член Комітету також має право висуватися на здобуття цієї премії, але в такому разі він припиняє свою роботу в Комітеті напередодні визначення номінантів й аж до оголошення лауреата року.

      Об'єктивність, виняткова чесність і фаховість членів Комітету мусять забезпечити новоствореній премії щонайвищий престиж у літературно-мистецьких колах і серед культурної громадськості України.

                             Склад Комітету

      1. Анатолій Дімаров

      2. Леонід Талалай

      3. Володимир Яворівський

      4. Володимир Базилевський

      5. Анатолій Кичинський

      6. Дмитро Кремінь

      7. Олесь Ульяненко

      8. Любов Голота

      9. Михайло Бриних

      10. Володимир Панченко

      11. Наталія Кот (менеджер фонду)

      12. Галина Тарасюк

      13. Василь Шкляр

      Затверджено Радою НСПУ 18 квітня 2007 року.

      Комітет з літературної премії звертається до всіх письменників, журналістів та читачів УНІАН-Культура з проханням запропонувати оригінальну назву новоствореної премії. Це має бути одне (в крайньому разі два) влучне і символічне слово, яке стане літературним брендом на багато літ. Автора найвдалішої назви чекає не лише слава, але й винагорода.

Свої пропозиції надсилайте на адресу:

Комітет з літературної премії НСПУ та фонду Е. і Н. Гуляк, Банкова, 2, НСПУ, Київ, 01601;


або: 844@ukr.net

<

Коментарі:
Додати коментар
Ваше ім'я:
Ваш e-mail:
Введіть текст коментаря:
Текст на зображенні:
#
09.03.2008 Постанова Про присудження Національної премії України  імені Тараса Шевченка 2008 р.  ... 06.02.2008 Сумне і радісне – поруч... Володимир Захожий  Цими днями відзначає свій ювілей член Національної спілки п... 01.01.2008 В ім`я майбутнього В ім'я майбутнього                6-8 грудн�... 12.12.2007 Приємні вісті з Македонії ... 13.11.2007 Листопад 2007 6 вівторок 8четвер «Молодий вівторок». «Дитячі книжки» чи «книжки для дітей»? Веде ... 13.11.2007 "Калиновий гай" ровесника незалежностi З ініціативи Президента Віктора Ющенка 2007 рік в Україні оголошено Роком вшанува�... 13.11.2007 Оце так наглядачi Кабмін гідно відзначив 90-ту річницю петроградського перевороту, прийнявши поста... 23.10.2007 Хто реалізує заклик не ходити по газонах людської душі?   Критика   Хто реалізує заклик не ходити по газонах людської душі? ... 15.10.2007 AGREEMENT        AGREEMENT on establishment of the International Association of Writers' Unions " WORD ... 15.10.2007 Угода про утворення Міжнародної асоціації письменницьких спілок "Слово без кордонів"                          &... 10.10.2007 Звернення учасників Міжнародного письменницького форуму "Слово без кордонів" до Президента Грузії Михайла Саакашвілі                         П�... 1.10.2007 "А в душі - весна" "А в душі - весна" Нотатки з ювілейного вечора Олекси Ющенка  &... 1.10.2007 Мозаїка дорожніх зустрічей Дерева, які називаються „ребека”...  Василю Довжику...  Нас час не ... 1.10.2007 Анонс на жовтень 2007 року Будинок письменників України       ... 7.7.2007 Дні пам  (До 70 річчя від дня смерті поета)            Богдану-І... 7.7.2007 Відійшов у вічність Євген Попович           Відійшов у вічність Євген Попович. Зазнала  вели... 7.7.2007 Указ Президента України про відзначення державним 1.     Нагороджений орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня – Переб�... 7.7.2007 30 000 гривень за кращий твір року Положенняпро літературну премію Національної спілки письменників України та фо... 7.7.2007 Про ситуацію довкола видавництва "Український письменник"       З моменту призначення А.Савчука директором видавництва “Укр�... 11.11.2007 … і Гранословіє пошли При НСПУ працюють творчі комісії. Будинок письменників організовує та проводи...
Книжковий супермаркет Nedstat Basic - Free web site statistics # TNT-43 Banner Valid XHTML 1.0 Strict