Національна Спілка Письменників
# # # # # #
 Письменницький довідник  

ПОДІЯ:

01.01.2008   В ім`я майбутнього

В ім'я майбутнього 

 


            6-8 грудня в далекому від Києва місті Кошаліні, що на північному заході Польщі, відбувся Перший польсько-український літературний семінар „Література на межі століть і великих суспільно-політичних змін в Україні та Польщі”. Слід зазначити, господарі добре підготувалися до цього заходу, в якому з польської сторони взяли участь першорядні письменники: голова Спілки польських літераторів Марек Вавжкевич, знаний поет і перекладач- україніст Богдан Задура, вірші якого неодноразово друкувались у нас на сторінках „Всесвіту” та різних поетичних антологій, а нещодавно вийшли в світ окремою книгою, а також відомі поети й літературознавці Лешек Жулинський, Міхал Ягелло, Анджей Вашкевич і, звичайно, справжній класик сучасної польської літератури, автор перекладених в Україні книг „Кедрові горіхи”, „Блукаючі вогні”, „Шторм”, „Час, хлопці, додому” й нарешті „Сибіріада польська”, кавалер Ордена Ярослава Мудрого Збігнев Доміно.


         До речі, польські учасники семінару, так само, як і українські, діставалися до Кошаліна з Варшави електричкою через пів-Польщі. А проте задум організаторів, серед яких, окрім Спілки польських літераторів, були Гданьська вища гуманітарна школа та Балтійська вища гуманітарна школа в Кошаліні (в залі якої у присутності студентів і відбувався семінар), - виявився напрочуд вдалим. Адже така далека поїздка дала змогу одне із засідань семінару провести на виїзді – перед викладачами та учнями українського ліцею містечка Білий Бір. Та поїздка, мабуть, запам?яталась і українським, і польським письменникам чи не найбільше: і три прапори – України, Польщі та Європейського Союзу – перед будівлею ліцею, і пам?ятник Тарасові Шевченку, а головне – учні, які тут, на Західному Помор?ї, плекають мову та культуру батьків-українців і водночас є вже громадянами вільної об?єднаної Європи.


            Зустріч у ліцеї вилилася у своєрідний відкритий урок – і то не лише літератури, а й громадянської позиції, - що його разом із польськими колегами дали члени української делегації: секретар Ради НСПУ Анатолій Крим, письменники Валерій Гужва, Сергій Борщевський, Анатолій Мойсієнко.            Зворушливою подією в рамках семінару став і творчий вечір поета-пісняра Ришарда Улицького з нагоди 30-ліття його чи  не найвідомішого твору – пісні „Кольорові ярмарки” та 45-ліття творчої діяльності. А що відлік творчої діяльності на загал ведеться в роках, а не в конкретних датах, цілком слушним є припущення, що й цей вечір не випадково, а з доброго наміру самого пана Улицького (котрий разом із дружиною Марією, редактором часопису „Місячник” активно долучився до організації семінару) було проведено саме під час перебування у Кошаліні письменників з України.            Загалом семінар, який став першою після багаторічної перерви зустріччю українських і польських письменників на рівні офіційних делегацій творчих спілок, підтвердив один незаперечний факт: бажання співпрацювати. Відповідну угоду підписали 9 грудня Марек Вавжкевич та Анатолій Крим. Наступний, Другий семінар, передбачається провести вже в Україні.

<

Коментарі:
Додати коментар
Ваше ім'я:
Ваш e-mail:
Введіть текст коментаря:
Текст на зображенні:
#
09.03.2008 Постанова Про присудження Національної премії України  імені Тараса Шевченка 2008 р.  ... 06.02.2008 Сумне і радісне – поруч... Володимир Захожий  Цими днями відзначає свій ювілей член Національної спілки п... 01.01.2008 В ім`я майбутнього В ім'я майбутнього                6-8 грудн�... 12.12.2007 Приємні вісті з Македонії ... 13.11.2007 Листопад 2007 6 вівторок 8четвер «Молодий вівторок». «Дитячі книжки» чи «книжки для дітей»? Веде ... 13.11.2007 "Калиновий гай" ровесника незалежностi З ініціативи Президента Віктора Ющенка 2007 рік в Україні оголошено Роком вшанува�... 13.11.2007 Оце так наглядачi Кабмін гідно відзначив 90-ту річницю петроградського перевороту, прийнявши поста... 23.10.2007 Хто реалізує заклик не ходити по газонах людської душі?   Критика   Хто реалізує заклик не ходити по газонах людської душі? ... 15.10.2007 AGREEMENT        AGREEMENT on establishment of the International Association of Writers' Unions " WORD ... 15.10.2007 Угода про утворення Міжнародної асоціації письменницьких спілок "Слово без кордонів"                          &... 10.10.2007 Звернення учасників Міжнародного письменницького форуму "Слово без кордонів" до Президента Грузії Михайла Саакашвілі                         П�... 1.10.2007 "А в душі - весна" "А в душі - весна" Нотатки з ювілейного вечора Олекси Ющенка  &... 1.10.2007 Мозаїка дорожніх зустрічей Дерева, які називаються „ребека”...  Василю Довжику...  Нас час не ... 1.10.2007 Анонс на жовтень 2007 року Будинок письменників України       ... 7.7.2007 Дні пам  (До 70 річчя від дня смерті поета)            Богдану-І... 7.7.2007 Відійшов у вічність Євген Попович           Відійшов у вічність Євген Попович. Зазнала  вели... 7.7.2007 Указ Президента України про відзначення державним 1.     Нагороджений орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня – Переб�... 7.7.2007 30 000 гривень за кращий твір року Положенняпро літературну премію Національної спілки письменників України та фо... 7.7.2007 Про ситуацію довкола видавництва "Український письменник"       З моменту призначення А.Савчука директором видавництва “Укр�... 11.11.2007 … і Гранословіє пошли При НСПУ працюють творчі комісії. Будинок письменників організовує та проводи...
Книжковий супермаркет Nedstat Basic - Free web site statistics # TNT-43 Banner Valid XHTML 1.0 Strict